Załóż sklep internetowy

Załóż sklep internetowy

Jeśli szukasz pomysłu na biznes i planujesz przenieść swoją działalność do internetu? Sprawdź, jak założyć własny sklep internetowy.

1. Musisz założyć własną firmę.

Sklep internetowy może prosperować jako jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka jawna, cywilna, spółka komandytowa, komandytowo-akcyjna, sp. z o.o. lub w formie spółki akcyjnej.

2. Musisz zarejestrować nazwę domeny. 

W Polsce istnieje wielu rejestratorów domen. Przykładem jest firma hekko.pl lub home.pl. Koszt pierwszej rejestracji zazwyczaj jest darmowy, później co roku wynosi około 120 zł. 

3. Musisz wykupić serwer lub hosting.

Hosting jest niezbędny dla strony internetowej w tym sklepu. Wszystkie strony internetowe muszą działać w sposób ciągły, od rana do wieczora. Jeśli serwis www zostanie umieszczony na twoim komputerze domowym czy firmowym, gdyby został wyłączony na noc, nikt nie mógłby takiej strony odwiedzić. Dlatego właśnie wynajmuje się miejsce na komputerach, które pracują przez całą dobę i siedm dni w tygodniu. To właśnie na hostingu umieszcza się stronę internetową. Odpowiada on za komunikację i połączenia.

4. Wybierz oprogramowanie sklepu. 

Aktualnie jest wiele dostępnych oprogramowań do założenia sklepu internetowego. Spośród nich najbardziej popularnymi są sklepy na oprogramowaniu Open Source - Prestashop, Magento, Open Cart, WooCommerce. To bezpłatne i ciągle rozwijane platformy. Posiadają dużą społeczność i wielu programistów na całym świecie. Dzięki nim można zbudować rozbudowany sklep dzięki dużej ilości funkcji i są jednym z najlepszych rozwiązań E-Commerce. 

5. Instalacja i konfiguracja sklepu. 

Jeśli już mamy pobrane oprogramowanie sklepu to wystarczy już tylko instalacja i konfiguracja sklepu. Instalacja sklepu trwa około klikunastu minut dla osoby która się dobrze zna. Trzeba utworzyć bazę danych i nawiązać komunikację z serwerem i bazą danych. Następnie po pomyślnym zainstalowaniu sklepu pozstaje go skonfigurować. Do głównych zadań neleży ustawienie metod płatności, metod dostaw i dostosowanie karty produktu. Oczywistą jest jeszcze sprawą wstawienie swoich danych kontaktowych, regulaminu sklepu i najważniejsze wsłasnych usług lub produktów. 

Jeśli czujesz się na siłach możesz założyć samemu. Wystarczy, że wykupisz hosting, domenę i pobierzesz darmowe oprogramowanie Prestashop. Następnie zainstalujesz sklep na własnym hostingu i go skonfigurujesz. Jeśli nie masz na to czasu lub nie wiesz jak to zrobić to zapraszam do naszej usługi założenia sklepu:

https://webbay.pl/pl/strona-glowna/197-zalozenie-sklepu-prestashop.ht

Leave a Reply