Załóż sklep internetowy

Załóż sklep internetowy

Szukasz pomysłu na biznes i planujesz przenieść swoją działalność do internetu? Sprawdź, jak założyć własny sklep internetowy.

1. Załóż własną firmę.

Sklep internetowy może prosperować jako jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka jawna, cywilna, spółka komandytowa, komandytowo-akcyjna, sp. z o.o. lub w formie spółki akcyjnej.

2. Zarejestruj nazwę domeny. 

W Polsce istnieje wielu rejestratorów domen. Przykładem jest firma hekko.pl lub home.pl. Koszt pierwszej rejestracji zazwyczaj jest darmowy, później co roku wynosi około 120 zł. 

3. Wykup serwer lub hosting.

Hosting jest niezbędny dla strony internetowej. Wszystkie strony internetowe muszą działać w sposób ciągły, od rana do wieczora. Gdyby serwis www byłby umieszczony na twoim komputerze domowym czy firmowym i został wyłączony na noc, nikt nie mógłby takiej strony odwiedzić. Dlatego właśnie wynajmuje się miejsce na komputerach, które pracują przez całą dobę i siedem dni w tygodniu. To właśnie na hostingu umieszcza się stronę internetową. Odpowiada on za komunikację i połączenia.

4. Wybierz oprogramowanie sklepu. 

Aktualnie jest wiele dostępnych oprogramowań do założenia sklepu internetowego. Spośród nich najbardziej popularnymi są sklepy na oprogramowaniu Open Source - Prestashop, Magento, Open Cart, WooCommerce. To bezpłatne i ciągle rozwijane platformy. Posiadają dużą społeczność i wielu programistów na całym świecie. Dzięki nim można stworzyć rozbudowany sklep dzięki dużej ilości funkcji. Są jednymi z najlepszych rozwiązań E-Commerce. 

5. Zainstaluj i skonfiguruj sklep. 

Zainstalowanie sklepu zajmuje profesjonaliście około godziny, jeśli nie będzie nieoczekiwanych problemów. Trzeba utworzyć domenę i podpiąć ją pod właściwy katalog sklepu. Wgrać wszystkie pliki na hosting i utworzyć bazę danych, nawiązać komunikację z serwerem oraz bazą danych. Następnie po pomyślnym zainstalowaniu sklepu pozostaje go skonfigurować. Do głównych zadań należy ustawienie metod płatności, metod dostaw i dostosowanie karty produktu. Oczywistą sprawą jest jeszcze wstawienie danych kontaktowych, regulaminu sklepu i co najważniejsze własnych usług lub produktów. 

Jeśli czujesz się na siłach możesz założyć sklep samemu. Wystarczy, że wykupisz hosting, domenę i pobierzesz darmowe oprogramowanie Prestashop. Następnie zainstalujesz sklep na własnym hostingu i go skonfigurujesz. Jeśli nie masz na to czasu lub nie wiesz jak to zrobić to zapraszam do naszej usługi założenia sklepu:

https://webbay.pl/pl/strona-glowna/197-zalozenie-sklepu-prestashop.html

Zostaw odpowiedź